Ierodoties viesnīcā pēc garas ceļojuma, lielākā daļa tūristu tūlīt novieto bagāžu blakus gultai vai pat uz tās. Tomēr pieredzējuši ceļotāji rīkojas citādi — viņi nekavējoties ievieto čemodānu vannas istabā, un šādam lēmumam ir pamatoti iemesli.
Gultas blusas joprojām ir viena no galvenajām viesmīlības nozares problēmām visā pasaulē. Šie parazīti var iekļūt viesnīcu numuros jebkurā kategorijā — no hosteļiem līdz pieczvaigžņu viesnīcām. Zvaigžņu skaits uz ēkas fasādes negarantē nevēlamu “kaimiņu” neesamību.
Kukaiņi pārsvarā ir nakts dzīvnieki, dienā slēpjas matraču krokās, mēbeļu spraugās, aiz grīdlīstēm un pat elektriskajās rozetēs. Tos pievelk cilvēka ķermeņa siltums, smarža un izdalītais ogļskābās gāzes daudzums. Raksturīgs blusu kodumu pazīme ir trīs blakus esošas sarkanas vietas uz ādas.
Ja bagāža atrodas blakus guļvietai, parazītiem ir brīva piekļuve mantām. Iekļuvuši čemodānā, tie kopā ar tūristu dodas mājās, kur turpina vairoties jaunajos apstākļos. Atbrīvoties no blusām dzīvojamā telpā ir ilgs un dārgs process.
Vannas istaba kalpo kā dabīgs barjeras līdzeklis pret kukaiņiem. Gludās flīžu un emaljas virsmas apgrūtina blusu pārvietošanos, bet patvērumu trūkums padara šo zonu nepiemērotu to dzīvošanai. Turklāt vannas istabā nav tekstila priekšmetu, kas varētu kalpot par parazītu pagaidu patvērumu.
Pirms personīgo mantu izvietošanas speciālisti iesaka veikt vizuālu numura apskati. Īpaša uzmanība jāpievērš matrača šuvēm, gultas stūriem un mīkstajām mēbelēm. Blusu klātbūtnes pazīmes var būt tumši plankumi, izšķiltas kukaiņu čaulas vai specifiska saldena smarža.
Lasi vēl: Augustā gaidāms pilnīgs posts: sinoptiķi izplatījuši ļoti mulsinošu prognozi
Pat ja parazītu acīmredzamu pēdu nav, ieteicams čemodānu visu uzturēšanās laiku turēt vannas istabā. Šis vienkāršais piesardzības pasākums palīdzēs saglabāt patīkamas atmiņas par atpūtu un izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem mājās.